czwartek, 26 sierpień 2021 16:57

Nie zapominajmy o dzieciach - Piosenka o szkole - Orkiestra Dni Naszych

Napisał
Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Pisząc o analizach finansowych i gospodarczych częto zapominamy o naszej przyszłości, widzianej nie przez pryzmat zabezpieczeń materialnych, a przez pryzmat młodego pokolenia, za które jestesmy odpowiedzialni.

Patrząc na nasze dzieci dławiące się nauką online, sparaliżowane brakiem kontaktu z rówieśnikami i przyklejone do ekranów komputerów i smartfonów powiedzmy sobie - tak to nasza wina - wina dorosłych.

Uśmiechnięte dzieci w szkoleŹródło zdjęcia: 123rf.com

 

 

To nie wina dzieci, że nie mogą iść do szkoły ani nie ich wina, że rodzice pozwalaja im utonąć w wirtualnym świecie. To nasza wina. Począwszy od polityków, poprzez urzędników i nauczycieli, skończywszy na rodzicach - wszyscy zapominamy o zdrowym rozwoju dzieci. Jakiekolwiek byłyby nasze wymówki, co do czasów i okoliczności, nie są one prawdziwe. Wszak wszyscy wiemy, że edukacja polskich dzieci prowadzona była z narażeniem życia nawet za okupacji naszego kraju. W naszej histori nigdy nikt nie robił krzywdy własnym dzieciom.

Cokolwiek by się nie działo, nauczyciel i rodzic powinni ostatni zejść z tonącego okrętu. Nie odbierajmy dzieciom Zielonych Szkół, lekcji i zajęć z rówieśnikami, muzyki, sportu, rozwijania hobby i talentów. Nie zostawiajmy dzieci z lekcjami online gdzie na jednym ekranie grają w gry a na drugim ogladają nauczyciela - wszak komu poświecą więcej uwagi? Nauczycielowi przez kamerkę czy absorbującej grze? Nie bójmy się o siebie, bójmy się o naszą przyszłość, o nasze dzieci.

Przykładem niech bedą mądre piosenki Orkiestry Dni Naszych jak ta o szkole, która miejmy nadzieję, wróci do normalnosci od września 2021.

Piosenka pochodzi z albumu Piosenki Młodych Artystów zespołu Orkiestra Dni Naszych.

Płytę można zakupić tutaj: https://www.odndzieci.pl/sklep/10-nasze-plyty

Piosenka o szkole

(Słowa i muzyka: Jerzy Kobyliński)

Dziewczyny i chłopaki
chcę wam opowiedzieć
dlaczego lubię szkołę
musicie o tym wiedzieć

Pierwsza sprawa oczywista
mimo wielu trudów
wiecie o tym doskonale
w szkole nie ma nudów

Ref.
Piszę coraz ładniej /x2
czytam i rozumiem /x2
liczę coraz lepiej /x2
coraz więcej umiem /x2

A po drugie nie za długie
beztroskie i frywolne
najlepsze dla człowieka
są właśnie lata szkolne

Gdy się kiedyś skończy szkoła
zaczną się kłopoty
na życie zarabiać trzeba
chodzić do roboty

Ref.
Piszę coraz ładniej /x2
czytam i rozumiem /x2
liczę coraz lepiej /x2
coraz więcej umiem /x2

A po trzecie wszyscy wiecie
to pora na przeżycie
przyjaźni tak prawdziwej,
że przetrwa całe życie

I na koniec najważniejsze
w szkole chodzi o to
tu jest wiedza do zdobycia
cenna, niczym złoto

Ref.
Piszę coraz ładniej /x2
czytam i rozumiem /x2
liczę coraz lepiej /x2
coraz więcej umiem /x2

 

Polecam także takie utwory jak Piosenka mądrych dzieci czy Piosenka o pomaganiu ludziom z albumu Piosenki Mądrych Dzieci.

Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli, kosmicznych wycen akcji i nowego porządku światowego z wszechobecnym bitem, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem problematykę kryptowalut, blockchaina, analizy finansowe i gospodarcze, porady prawne dla konsumentów i przedsiębiorców.

Komentarze

+4

Lys — Dobry zespol

Bardzo fajny zespoł mam ich plyte, dzieci czasem sluchaja
+3

Mimi — Ciekawy utwór

Lepszej zachęty do szkoły nie trzeba. Mało jest dzisiaj madrych tekstów....
+5

Ola — Dzieki za tekst

Długo szukałam tego tekstu, dzięki za udostepnienie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Serwis finansowy kbkinfo.com jest portalem doradczym i informacyjnym wyjaśniającym zagadnienia związane z kryptowalutami, cyfrowym pieniądzem, łańcuchem bloków i nowoczesnym przetwarzaniem informacji.

Opisujemy także prawa i obowiązki konsumenta. Odpowiadamy na pytania jak uwolnić się z długów, jak upominać się o swoje prawa będąc stroną poszkodowaną w umowie sprzedaży towaru czy usługi.

 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania i zapewnić użytkownikom określone usługi i funkcje. Dane użytkownika – w tym Twoje dane osobowe do personalizacji reklam – oraz pliki cookie są wykorzystywane zarówno do reklam spersonalizowanych, jak i niespersonalizowanych. Kliknij tutaj po więcej informacji.
Dalsze informacje Zaakceptowałem