Blockchain czyli Łańcuch bloków jako klasa sama w sobie, nowy paradygmat, wyższy poziom technologiczny, kolejny po Internecie w ogólnym zastosowaniu w każdej nowoczesnej i tradycyjnej wymianie informacji towarzyszącej w życiu każdego człowieka. Łańcuch bloków jest publiczną bazą danych, która organizuje konkretne informacje i je przechowuje. Udostępnia na każde autoryzowane żądanie. Nie da się bloku raz dodanego usunąć z łańcucha bloków co gwarantuje niezmienność danych historycznych.
Na rysunku poniżej przedstawiono obieg wymiany danych z łańcuchem bloków. Mamy tam Zapytanie jako blok i informacja -> rozsyłanie bloku informacji w sieci -> komputery w sieci walidują i autoryzują zapytanie poprzez np. proof of work lub proof of stake -> ujednolicenie danych z hashem informacji z poprzedniego bloku, z wartością aktualnych transakcji w postaci hashy w root i ze znacznikiem czasowym -> dopisanie bloku do łańcucha - > potwierdzenie przesyłu informacji

blockchain kbkinfo.com
piątek, 02 lipiec 2021 19:37

Aktualne kursy kryptowalut

Napisał

Na wykresach przedstawiamy jak kształtowały się ceny w ostatnim roku najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoina (LTC), Monero (XMR), Binance Coina (BNB), Dogecoina (DOGE)

Aktualne kursy kryptowalut odświeżane co 30 sekund:

 

Bitcoin:


Centrum badawcze przy Cambridge podaje wyniki swoich analiz, na podstawie których twierdzą, że utrzymanie sieci bitcoin wymaga ponad 120 terawatogodzin każdego roku - to więcej energii niż zużywa Holandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Argentyna. Władze państw, ale także potężni przedsiębiorcy tacy jak Elon Musk, coraz częściej wypowiadają się krytycznie na temat bitcoina. Jakie istnieją zagrożenia przy inwestowaniu w bitcoina?

inwestowanie w bitcoina
Serwis finansowy kbkinfo.com jest portalem doradczym i informacyjnym wyjaśniającym zagadnienia związane z kryptowalutami, cyfrowym pieniądzem, łańcuchem bloków i nowoczesnym przetwarzaniem informacji.

Opisujemy także prawa i obowiązki konsumenta. Odpowiadamy na pytania jak uwolnić się z długów, jak upominać się o swoje prawa będąc stroną poszkodowaną w umowie sprzedaży towaru czy usługi.

 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania i zapewnić użytkownikom określone usługi i funkcje. Dane użytkownika – w tym Twoje dane osobowe do personalizacji reklam – oraz pliki cookie są wykorzystywane zarówno do reklam spersonalizowanych, jak i niespersonalizowanych. Kliknij tutaj po więcej informacji.
Dalsze informacje Zaakceptowałem