wtorek, 24 październik 2023 08:44

Nieuczciwe praktyki PKO BP bank wysyła wezwania do zapłaty frankowiczom przed wyrokiem sądowym

Napisał
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Pamiętacie jak w 2021 roku po pozytywnych dla frankowiczach wyrokach TSUE banki, w tym PKO BP, wysyłały do pozywających wezwania do zapłaty, obejmujace dodatkowo wynagrodzenie za korzystanie z kapitału?

Obecnie też to ma miejsce ale już bez wynagrodzenia za kapitał na skutek wyroku TSUE z 15 czerwca 2023 w którym m.in. TSUE orzekł, że bank nie może dochodzic od konsumenta roszczeń wykraczających poza zwrot wypłaconego kapitału kredytu i zapłatę odsetek ustawowych za opóźnienie od chwili wezwania do zapłaty.

Obecnie Bank PKO BP straszy ludzi wezwaniami do zapłaty przed rozprawą sądową i wyrokiem sądu licząc na wzbudzenie strachu u konsumenta, aby jednak podpisał ugodę... (patrz ostatni akapit wezwania z zachętą do ugody).

Bulwersujacym jest także fakt ze PKO BP może z chciwości chieć liczyć na odsetki naliczone od dnia doręczenia wezwania od całej kwoty kredytu. Wysyła wezwania przed wyrokiem sądu aby odsetki zostały naliczone wcześniej i były wyższe? Chore. Mam nadzieję że UOKIK weźmie się w końcu za PKO BP i inne banki i nałoży odpowiednią karę 10% rocznego obrotu aby banki przestały nękać konsumentów.

Poniżej przykładowe pismo bez danych wrażliwych z drugiej połowy 2023r:

Wezwanie do zalaty PKOBP min

 

 

Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli, kosmicznych wycen akcji i nowego porządku światowego z wszechobecnym bitem, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem problematykę kryptowalut, blockchaina, analizy finansowe i gospodarcze, porady prawne dla konsumentów i przedsiębiorców.

Komentarze

Wierchuszka — Nakaz zapłaty to dopiero początek?

Poczekaj aż PKO BP po wezwaniu do zapłaty wytoczy sprawę sądową licząc, że po prawomocnym wyroku sądowym i zwróceniu kwoty kredytu i tak wygra o zwrot kwoty kapitału w odrębnym procesie. Teoretycznie przy przegranej konsumenta/frankowicza sąd może obciążyć go kosztami sądowymi - 5% sumy kredytu + inne koszty. To by dopiero było perfidne 8)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Serwis finansowy kbkinfo.com jest portalem doradczym i informacyjnym wyjaśniającym zagadnienia związane z kryptowalutami, cyfrowym pieniądzem, łańcuchem bloków i nowoczesnym przetwarzaniem informacji.

Opisujemy także prawa i obowiązki konsumenta. Odpowiadamy na pytania jak uwolnić się z długów, jak upominać się o swoje prawa będąc stroną poszkodowaną w umowie sprzedaży towaru czy usługi.

 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania i zapewnić użytkownikom określone usługi i funkcje. Dane użytkownika – w tym Twoje dane osobowe do personalizacji reklam – oraz pliki cookie są wykorzystywane zarówno do reklam spersonalizowanych, jak i niespersonalizowanych. Kliknij tutaj po więcej informacji.
Dalsze informacje Zaakceptowałem