niedziela, 15 marzec 2020 11:57

O nas

Administratorem i właścicielem serwisu jest Andrzej Skorupa, mgr ekonomii, od lat zajmujący sie problematyką zbyt dużego zadłużenia Polaków.

Dług który ciąży nad wieloma osobami jest wynikiem zaniedbań przez kolejne ekipy rządzące. Nie potrafiły one dbać o gospodarkę kraju i tym samym wpływać na wzrost zarobków obywateli. Natomiast świetnie udało im sie sprywatyzować czyli sprzedać w zagraniczne ręce niemal cały polski przemysł i produkcję rolną czego przykładem są cukrownie.

Po wstąpieniu do UE w 2004 roku nastąpiło wyrównanie cen z zachodem pensje jednak nie chciały bo nie mogły rosnąć. Polska nie miała oparcia w silnych przedsiębiorstwach państwowych, szybko sprzedanych. Tak nie postąpiła np. Korea Płd. która najważniejsze gałęzie przemysłu zostawiła w swoich, państwowych rękach podczas przemian ustrojowych.

Dzisiaj ważna jest cyrkulacja pieniądza. Dług, kredyt, lewarowanie pozycji są tak potężne, że system finansowy może być utrzymywany tylko dodrukiem pieniądza i dosypywania go do rynków. Co będzie jak ludzie przestaną wydawać pieniadze i zaczną oszczedzać? Upadek systemu. Aby temu zapobiec, Chiny np. proponują pionierskie rozwiązanie - aby cyfrowa waluta miała datę swojej ważności na jej użycie. To nie S-F to się dzieje naprawdę. Oczywiście wszystko to kosztem Naszej wolności bo cyfrowy pieniądz CBDC to pieniądz w którym jest całkowity brak anonimowości. Inflacja i wzrost popytu kosztem oszczędzania na starość i spokojnej przyszłości. Będzie ciężko w takiej rzeczywistości o spokojne jutro.
Obecnie zamiast 500 zł chwilówki (do oddania po miesiącu około 600 zł) Rząd ratuje sporo rodzin programem 500+ gdzie te pieniądze pomogą rodzinom z dziećmi i odetną lichwiarzy z zagranicy i rodzimego rynku.

Na stronie przedstawione będą porady dla konsumentów, przykładowe inwestycje, rzeczywiste koszty chwilówek i alternatywne i legalne sposoby na dodatkowy zarobek pieniędzy, których przecież jest niemało.

Oprócz dodatkowej pracy którą w razie koniecznosci można podjąć możemy ratować się pomocą z MOPS, pożyczką od znajomych czy rodziny czy wreszcie kredytem ale bankowym a nie parabankowym co stanowi dużą różnicę.

W razie pytań zapraszamy do komentowania i kontaktu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli, kosmicznych wycen akcji i nowego porządku światowego z wszechobecnym bitem, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem problematykę kryptowalut, blockchaina, analizy finansowe i gospodarcze, porady prawne dla konsumentów i przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Serwis finansowy kbkinfo.com jest portalem doradczym i informacyjnym wyjaśniającym zagadnienia związane z kryptowalutami, cyfrowym pieniądzem, łańcuchem bloków i nowoczesnym przetwarzaniem informacji.

Opisujemy także prawa i obowiązki konsumenta. Odpowiadamy na pytania jak uwolnić się z długów, jak upominać się o swoje prawa będąc stroną poszkodowaną w umowie sprzedaży towaru czy usługi.

 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania i zapewnić użytkownikom określone usługi i funkcje. Dane użytkownika – w tym Twoje dane osobowe do personalizacji reklam – oraz pliki cookie są wykorzystywane zarówno do reklam spersonalizowanych, jak i niespersonalizowanych. Kliknij tutaj po więcej informacji.
Dalsze informacje Zaakceptowałem