wtorek, 01 wrzesień 2020 18:19

Co to jest BIK - Pass i czy opłaca sie go uzyskać?

Napisał
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Jeśli chcemy uzyskać kredyt, podstawą jest nasza wiarygodność dla banku lub innej instytucji pozabankowej. Profesjonalna placówka nie da kredytu lub pożyczki osobie, która ma nieczystą historię kredytową. Nie spłacając wcześniej swoich zobowiązań, trafia się do BIK, a więc do Biura Informacji Kredytowej. Jeśli widnieje tam wpis o naszych problemach ze spłatą, wówczas nasze szanse na uzyskanie kredytu diametralnie spadają.

Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu BIK Pass, rozwiązanie, które zostało wprowadzone przez Biuro Informacji Kredytowej. Wyjaśnimy, czym ono jest, jakie jest jego zadanie i oczywiście, co ważne czy opłaca się je wybrać. Wszelkie niezbędne informacje zawarte w jednym artykule.

bik pass ocena scoring

BIK Pass jest to potwierdzenie wiarygodności finansowej. Swoiste świadectwo, które pozwala nam ukazać się placówkom bankowym i pozabankowym, jako wiarygodni, rzetelni i uczciwi klienci. Wiadomo, że wzbudzić zaufanie nie jest łatwo. Jak bank ma nam dać pieniądze, bez pewności, że będziemy w stanie je oddać? Przecież możemy mieć wiele innych zobowiązań, wiele niewyjaśnionych spraw, kłopotów finansowych. Stawiając na takie świadectwo BIK Pass możemy ukazać siebie jako godnego zaufania klienta, który zyska przy udzielaniu kredytu lub pożyczki wiele wymiernych korzyści.

Każda osoba, która zapożycza swój pierwszy kredyt, zaczyna budować swoją historię kredytową. Jeśli pojawią się problemy ze spłatą, otrzymuje się negatywne opinie, będąc tym samym niewiarygodną osobą dla każdej placówki. Jeśli zaś spłaca taka osoba raty regularnie, jest w pełni rzetelna i nie ma z nią żadnych problemów, wówczas otrzymuje pozytywną historię kredytową i jest dla banku godna zaufania. BIK Pass może zaświadczyć o wysokiej ocenie punktowej, a to ma dawać wiele korzyści i pozytywnych rozwiązań.

Co zyskasz stawiając na BIK Pass?

  • Dużo lepsza i korzystniejsza oferta. Tańszy kredyt, tańsza karta, czy bardziej opłacalne ubezpieczenie
  • Rzetelność i wiarygodność w oczach osób, które mają pożyczyć nam kredyt, udzielić pożyczki, czy dać pod wynajem mieszkanie
  • Pełna ocena punktowa i podsumowanie zobowiązań finansowych

Co należy zrobić, aby skorzystać z BIK Pass?
Wystarczy wejść na stronę www.bik.pl, zarejestrować się, wybrać preferowany przez nas typ konta i potwierdzić swoją tożsamość. Jeśli wszystko odbędzie się bezproblemowo, wówczas zyskamy BIK Pass, w którym znajdą się nasze dane osobowe, ocena punktowa, jak również i wszelkie informacje odnoście terminowości spłat kredytów. Świadectwo takie jest doskonałym dokumentem dającym nam pełną wiarygodność w oczach innych osób. Legitymując się takim dokumentem potwierdzamy nasz standing finansowy.

Czy wszystko jest jednak tak kolorowe, jakby się nam wydawało? Czy oby na pewno taki BIK Pass to przepustka do korzystniejszych ofert, do lepszych produktów bankowych, do szybszego i prostszego załatwiania formalności kredytowych? W teorii wszystko pięknie, w praktyce jak zawsze- nie do końca! Oczywiście BIK ukazuje wiele korzyści, które każdy powinien zyskać. Specjalne prawa w instytucjach partnerskich, łatwość w aplikowaniu o kredyt, pomoc w wynajęciu mieszkania, zniżki lub ułatwienia w punktach usługowych. Czy jest to jednak w ogóle możliwe? Okazuje się, że wszędzie ukryte są jakieś haczyki, a wszystko wiąże się jak zawsze- z dodatkowymi opłatami!

Jeśli zarejestrujemy się w BIK, wówczas będziemy mogli zapisać się do jednego z dwóch pakietów- podstawowy, który jest za darmo, ale umożliwia jedynie wydrukowanie informacji odnośnie naszej historii kredytowej i Premium, który kosztuje 79zł i zawarte są w nim informacje o naszej historii, o ilości punktów, o gwiazdkach i innych udogodnieniach. Za wszelkie dodatkowe opcje, kolejna opłata.

Wiele osób postanowiło sprawdzić działanie BIK Pass w praktyce. Okazało się, ze mając takie świadectwo, banki i tak za nic je mają. Nie można przyspieszyć procedury, bo oświadczają zgodnie, że sami muszą sprawdzić klienta w BIK. Z dokumentem nie dało się zyskać żadnej zniżki w salonie samochodowym, czy w hotelu. Jedyna oferta to kredyt na dany procent, który również uzyskamy i bez takiego BIK Pass. Jednym słowem- ŻAŁOSNE!

Cóż więc wynika z tego, o czym dziś piszemy? Otóż, czy mając takie świadectwo, czy też nie, w każdym przypadku jesteśmy traktowani jednakowo. Slogany o zniżkach, promocjach i korzystnych ofertach bankowych to po raz kolejny pic na wodę, a wielki BIK Pass to następna z kolei szansa na oszukanie ludzi i wyciągnięcie z nich pieniędzy. Cokolwiek jest nam oferowane, dwa razy się nad tym zastanówmy, bo jak widać, wszystko pięknie w teorii, a w praktyce okazuje się, że mówimy o wielkim NIC!

Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli, kosmicznych wycen akcji i nowego porządku światowego z wszechobecnym bitem, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem problematykę kryptowalut, blockchaina, analizy finansowe i gospodarcze, porady prawne dla konsumentów i przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Serwis finansowy kbkinfo.com jest portalem doradczym i informacyjnym wyjaśniającym zagadnienia związane z kryptowalutami, cyfrowym pieniądzem, łańcuchem bloków i nowoczesnym przetwarzaniem informacji.

Opisujemy także prawa i obowiązki konsumenta. Odpowiadamy na pytania jak uwolnić się z długów, jak upominać się o swoje prawa będąc stroną poszkodowaną w umowie sprzedaży towaru czy usługi.

 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania i zapewnić użytkownikom określone usługi i funkcje. Dane użytkownika – w tym Twoje dane osobowe do personalizacji reklam – oraz pliki cookie są wykorzystywane zarówno do reklam spersonalizowanych, jak i niespersonalizowanych. Kliknij tutaj po więcej informacji.
Dalsze informacje Zaakceptowałem