czwartek, 28 październik 2021 21:11

Scyzoryki Victorinox - pomysł na niebanalny prezent biznesowy?

Napisał
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Jest kilka elementów, które odróżnia nas od zwierząt. Wraz z powstawaniem dziejów cywilizacji, powstawały nowe tryby bytowania, kreowały się nowe wyznania, tworzyły pewne schematyczne elementy behawioralne. Jedną z podstawowych cech, dzięki której możemy mówić o człowieku, jest osiadły tryb życia. Poprzedni, tryb wędrowniczo – koczowniczy, jest uznawany bardziej za domenę zwierząt. Za osiadłością ruszyły narzędzia – podstawowy czynnik ku temu, by móc na stałe pozostać w obranym miejscu. Z polowań przerzucono się na hodowlę i rolnictwo. Cięte oszczepy służące zabijaniu mamutów czy hien na sawannie zamieniono na narzędzia do zbierania ziół, uprawy pola, nawadniania ziemi czy gotowania. O narzędziach można mówić wielowątkowo – pod kątem polowań, upraw, przydatności, ewolucji, historycznym od okresu paleolitu czy surowców (drewno, kamień, róg). Pierwszorzędnie należy się skupić na tym, który nasuwa nam się na pierwsze skojarzenie. Mowa o nożu i jego mniejszym bracie - scyzoryku.

scyzoryki victorinox

Scyzoryki Victorinox

Ciężko sobie wyobrazić codzienną egzystencję bez pomocy urządzenia, które tnie, kroi, dzieli. Niezmiennie przez tysiąclecia nóż i scyzoryk był i jest potrzebny do normalnego funkcjonowania. Przez swoją wielofunkcyjność doskonale daje sobie radę w kuchni lub jako nóż bojowy, myśliwski, a nawet nóż do rzucania. Praktyczna część ręczna oddziela resztę narzędzia od ostrza. Nie sposób zliczyć wszystkie rodzaje noży, jakie są w obiegu. Zasady savoir vivre określają część z nich. Chodzi w dużej mierze o to, co jakim nożem się jada. Dzięki temu jesteśmy w posiadaniu wiedzy czym należy  spożywać sushi, czym cielęcinę, baraninę, czym kroić pieczywo, warzywa czy owoce. Mistrzowie w kuchni w całej systematyce obracają się biegle, my, niestety, słabiej. Ostre narzędzie jest już nie tylko niezbędnym przedmiotem codziennego użytku, ale tematem do debat i spotkań. Przykładem tego zjawiska może być znany coroczny zjazd wykonawców noży „Messer Macher Messer” (z niem. „noże robią noże”) w niemieckim Solingen. Około 4000 uczestników wydarzenia podziwia przez kilka dni eksponaty z całego świata i bierze udział w aukcjach przeróżnych ostrych narzędzi oraz jest świadkiem kunsztu rzemieślniczego. Co roku do Solingen zjeżdżają się twórcy noży ze Szwajcarii, Austrii, Holandii, Anglii, USA, RPA, Czech, Węgier i Szwecji.

Niewielki ale bardzo mocny, ostry, poręczny i praktyczny to jego główne cechy. Scyzoryk Victorinox. Niezbędny dla harcerzy na obozach przetrwania, dla żołnierzy w czasie walk, dla myśliwych podczas polowania, dla leśników czy mechaników i elektryków. Dla niektórych to taki niezbędny gadżet jak telefon komórkowy czy zegarek.  Do największych zalet scyzoryka należy niewątpliwie fakt, że dzięki spełnianiu kilku funkcji jednocześnie sprawdza się w wielu warunkach. Charakterystyczne zgięcie części noża lub najczęściej kilku rodzajów ostrzy w głowicy-rękojeści sprawia, że takie narzędzie małych rozmiarów bezproblemowo mieści się w każdej kieszeni. Ogrodnik nie ma kłopotu, by odciąć nim niepotrzebne gałązki, wędkarz – by pokroić rybę, a nawet zakochana para na randce w plenerze – by otworzyć butelkę wina. Coraz bardziej popularne staje się również istnienie w scyzoryku pilniczka do paznokci. I tu nastąpił fenomen; scyzoryk nie tylko jako część męskiego ekwipunktu, ale i niezbędnik w damskiej torebce.

W branży produkcyjnej małych nożyków dominuje, niezmiennie od ponad stu lat, Szwajcaria. Klienci nie mają watpliwości, że jakość marek takich jak „Victorinox” czy też „Wenger” gwarantuje profesjonalizm, a co za tym idzie – przydatność. W Polsce rozprzestrzenianiem sprzętu z Alp Szwajcarskim zajmuje się,  między innymi, sklep internetowy Swissknife.pl z szeroka gama scyzoryków Victorinox dostępnych tutaj: https://www.swissknife.pl/scyzoryki-victorinox-c-1.html

Znajdujemy tam szeroką gamę scyzoryków; od małych, mieszczących się w dłoni, po większe, które zawierają w sobie więcej ostrzy. Elementem uzupełniającym jest możliwość zakupu akcesoriów, czyli części zamiennych, łańcuszków i pokrowców na narzędzia. Ciekawostkę dla potencjalnego kupca stanowi propozycja sklepu w ofercie toreb, parasoli, zegarków, wizytówek, części biurowych, jak i ogrodowych.

W Polsce popularność zyskują także scyzoryki dla biznesu - ze specjalnym grawerem wręczane jako prestiżowy prezent przy okazji wielu uroczystosci i specjalnych okazji dla pracowników i kadry zarządzającej.

Noże kuchenne

Jak najlepiej pokroić marchewkę? Jak dokładnie obrać ziemniaki? Jaki jest najlepszy sposób na przygotowanie baraniny do wystawnego obiadu? Wino czerwone czy białe? To pytania, które każdy z nas, jako amator w kuchni, może sobie zadawać przed każdorazowym obowiązkiem lub po prostu chęcią ugotowania obiadu czy kolacji dla rodziny i znajomych. Dla nas trudne pytania i dylematy, a dla szefa kuchni – pestka. Zawód wymagający pasji, bardzo dużej wiedzy, zdolności manualnych, estetycznych, no i wreszcie smakowych.

Sama sztuka rozpoczyna się od noży kuchennych. Jest to jedna z pierwszych lekcji i podstaw ku temu, by w przyszłości zachwycać potrawami i deserami. I tu wcale sprawa nie jest taka prosta. Do przygotowywania posiłków fachowcy operują wieloma rodzajami noży kuchennych, z różnych materiałów, o różnej długości, przydatności czy wielkości i ostrości części ostrza. Na pierwszy plan spośród rzędów narzędzi wyłania się nóż szefa kuchni, inaczej nazywany również nożem francuskim. Do jego cech przewodnich należy charakterystyczne zakrzywienie na końcu ostrza. W praktyce ma to służyć precyzyjnemu i dokładnemu cięciu. Standardowo, zaglądając do pieczary mistrzów posiłków, spotkamy tam nóż szefa kuchni długości dwudziestu centymetrów, ale zdarzają się również krótsze. Drugim nożem kuchennym, który poznaje praktykant, jest nóż do krojenia chleba. Tutaj wyróżnieniem jest ząbkowane ostrze i długość od piętnastu do dwudziestu pięciu centymetrów. I w końcu meritum głównego dania – mięso. Co prawda, wegetarianizm zyskuje coraz więcej miłośników, ale nadal wielu Polaków nie wyobraża sobie egzystencji bez kotleta schabowego, kiełbasek z rusztu czy jagnięciny. Nóż kuchenny, który specjaliści stosują do krojenia mięsa, to tak zwany tasak. Ciężkie prostokątne ostrze długie na średnio piętnaście centymetrów, masywna rękojeść, dzięki której narzędzie łatwiej przechodzi przez kość to główne elementy charakterystyczne dla tasaka. Jest to nieodzowny element każdej restauracji, gdzie oprócz obsługi kelnerskiej na wysokim poziomie kultury, muzyki na żywo, menu jest istotą miejsca. Osobne miejsce zajmuje przygotowanie ryb. Wyłuskiwanie pojedynczych ości byłoby niezmiernie utrudnione, gdyby nie stworzono w tym celu noża przeznaczonego do filetowania. Cienkie, elastyczne ostrze bez przeszkód pozwala na dotarcie do kręgosłupa łososia czy makreli.

Noże kuchenne dostępne w szerokiej ofercie np. tutaj to tylko mała część tego, o czym powinien mieć doskonałe pojęcie dobry kucharz. Należy zwrócić uwagę, że wiedza z zakresu doboru sztućców, przypraw, alkoholu, składników to informacje, które zdobywa się, poprzez doświadczenie, latami.

Noże myśliwskie

Męskość to, przede wszystkim, siła charakteru. Można ją ukazać wielorako; przy walce z żywiołem na łodzi żaglowej na pełnym morzu, na polowaniu na niedźwiedzie w dzikim buszu bez ludzkiej duszy przy boku, podczas samotnej wędrówki gdzieś przy biegunie północnym, w trakcie wspinaczki po stromych szczytach w Tybecie lub przy pokonywaniu wielu kilometrów autem terenowym po pustyni. Każdy mężczyzna, który ma prawo uważać siebie za tego prawdziwego przedstawiciela płci, niejednokrotnie na taką przygodę ma ochotę. Wyobraża sobie wieczorami przed telewizorem, gdzie chciałby pojechać, co zobaczyć, a co najważniejsze – co przeżyć. Dla tych, którzy zostali przytłoczeni codziennymi obowiązkami i nie są w stanie zrealizować rdzennych pragnień, wychodzi z pomocną dłonią firma Muela lub Opinel – dostawcy noży myśliwskich.

Noże myśliwskie to najlepszy sposób na chwilowe oderwanie się od biurka w pracy. Motywem przewodnim jest tutaj firma Victorinox, rodem ze Szwajcarii. Wychodząc z pomocą swoim klientom, serwis poszerzył swoje usługi nie tylko o samą sprzedaż, ale dodał również opcję możliwości naprawy sprzętu i konserwacji, pamiętając o konieczności gwarancji. Fakt, że Muela i noże myśliwskie z tej półki cieszą się popularnością, może świadczyć fakt, że sklep internetowy przygotował doskonałą ofertę dla firm. Dzięki temu pracownicy wielu korporacji okazyjnie otrzymują dominanty męskości; kompasy, scyzoryki Victorinox typu CyberTool, SwissCard, SwissTool, zestawy prezentowe, latarki, noże kuchenne, noże myśliwskie, stylowe etui na narzędzia, zegarki, obcęgi i wiele innych.

Właściciele i prezesi firm zgodnie stwierdzają, że tego typu gadżety z okazji świąt Bożego Narodzenia czy imprezy z okazji ukończenia projektu, cieszą pracowników o wiele bardziej, gdyż są nie tylko miłym akcentem w pracy, ale również sprawdzają się w praktyce na co dzień. Uznanie zdobywają, na pierwszorzędnym planie, noże myśliwskie Muela. Ich cena waha się od trzydziestu do prawie czterystu złotych. Z uwagi na rodzaje dzielą się na noże składane, specjalne, a ze względu na długość – do 13 centymetrów oraz od 14 centymetrów. Gratką jest tutaj nóż myśliwski dla nurków ze specjalnym pasem mocującym do ciała.

Więcej na temat noży myśliwskich i nie tylko na stronie internetowej https://www.swissknife.pl/, szeroka ich gama znajduje się tu.

Czytany 2055 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 październik 2021 21:45
Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli, kosmicznych wycen akcji i nowego porządku światowego z wszechobecnym bitem, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem problematykę kryptowalut, blockchaina, analizy finansowe i gospodarcze, porady prawne dla konsumentów i przedsiębiorców.

Komentarze

Kurt — Victorinox

Dobry sprzęt, sam używam od lat i jestem zadowolony.
+1

k.wesper — Victorinox jako inwestycja

Warto wspomnieć że oprócz niekwestiowanej dominacji scyzoryków Victorinox w świecie narzędzi wielofunkcyjnych maja one w ostatnim okresie nowa odsłonę.
W krajach Europy zachodniej i w USA rośnie grono kolekcjonerów Victorinox. To głównie dla nich Victorinox co roku wybupszcza na rynek limitowane serie - zwykle 2, 3 produkty rocznie w ilości kika tysięcy sztuk Nosze one indywidualne numery i ich wartość rynkowa bardzo szybko rośnie.
W Polsce również bardzo popularne staje się inwestowanie w "limitki" Victorinox. Generalnie sa trudne do zdobycia - głownie kupowane przez kolekcjonerów jako długoterminowa lokata kapitału. Ale w którkim okresie czasu tez przynosza interesujcy zysk - wystarczy porównać tegoroczna limitację damasta 1.6791.j21 https://www.swissknife.pl/scyzoryk-victorinox-swiss-champ-damast-1-6791-j21-p-3290.html z ofertami na ebay.
Warto poszukać ciekawych okazji inwestycyjnych również na stronach innych lokalnych partnerów Victorinox w Polsce.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Serwis finansowy kbkinfo.com jest portalem doradczym i informacyjnym wyjaśniającym zagadnienia związane z kryptowalutami, cyfrowym pieniądzem, łańcuchem bloków i nowoczesnym przetwarzaniem informacji.

Opisujemy także prawa i obowiązki konsumenta. Odpowiadamy na pytania jak uwolnić się z długów, jak upominać się o swoje prawa będąc stroną poszkodowaną w umowie sprzedaży towaru czy usługi.

 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania i zapewnić użytkownikom określone usługi i funkcje. Dane użytkownika – w tym Twoje dane osobowe do personalizacji reklam – oraz pliki cookie są wykorzystywane zarówno do reklam spersonalizowanych, jak i niespersonalizowanych. Kliknij tutaj po więcej informacji.
Dalsze informacje Zaakceptowałem