niedziela, 19 grudzień 2021 14:53

Rynek gier online

Napisał
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Rynek gier online w ostatnich latach bardzo się zmienił. Producenci i twórcy gier odchodzą od modeli gier zamkniętych, na rzecz modeli otwartych w których wiekszą rolę odgrywa zasobność portfela gracza. Taki ruch producentów gier był spowodowany checia zwiekszenia monetyzacji danej gry. Przy architekturze zamkniętej użytkownik wydawał raz pieniądze i cieszył sie grą na lata. Dzisiaj aby "zabłyszczeć" wśród innych użytkowników musi wyrózniać się nowymi, płatnymi skinami, lepszymi itemami po prostu, im wiecej wyda się pieniędzy w danej grze, tym taki użytkownik ma większy prestiż wsród innych graczy. Oczywiście jest to chore bo mniej licza się już same umiejetności, a więcej zasobność portfela. To pieniądz rządzi światem.

 spieler gry

 

 

Gwóźdź do trumny darmowych gier wbił Steve Jobs swoją niechecią do gier flash. Darmowe gry tego typu zostały zastąpione technologią HTML5, która po każdym przebytym levelu umozliwia twórcom dodanie bloku reklam i wtedy czujesz sie jak na projekcji filmu w Polscacie. Reklamy są już tak uciążliwe, że w darmowe gry praktycznie nie da się grać. Mało tego spójrzcie na ten przykład. Kiedyś taka gra online dla dzieci Spiel Affe go Happy była wykonana we Flashu i posiadała co najmniej 10 pieknych dopracowanych plansz z zagadkami. Teraz w HTML 5 robi sie jedną planszę a jeżeli chcesz zagrać w trochę bardziej rozbudowaną wersję musisz ściągnąć aplikację z platformy cyfrowej, oczywiście płatną i to kilka-kilkanaście dolarów za grę. W tą właśnie stronę poszedł rynek. To trochę jak pogwałcenie zasad open sourcowych systemów operacyjnych i darmowych gier przez wielkie korporacje, wiadomo jakie, te które najwięcej zarabiają na użytkownikach a zarobione pieniądze przeznaczają na projekty mocno ograniczajace wolność obywateli.

Dzisiaj można jeszcze pograć w darmow gry jak chociazby tu - Spiel Giraffe ale tych stron bedzie coraz mniej. Większość twórców będzie tylko i wyłącznie na platformach dytrybucji cyfrowej typu Steam czy AppStore. Dosć marudzenia. W co można bedzie zagrać w 2022 roku?

Na co czekamy w 2022 roku? Czego nie możemy się już doczekać? Która gra osiągnie szczyty popularności? Jedno jest pewne. 2021 rok był imponujący, jeśli w grę wchodzi lista naprawdę bardzo dobrych gier online. Czy uda się przebić ten czas i w 2022 wyjść z jeszcze lepszymi propozycjami i jeszcze bardziej wartymi wyboru grami, które podbiją rynek i zakochają się w nich fani gier?

Przyjdzie nam na to poczekać, a już teraz chcemy przedstawić Wam grę The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, która swoją premierę będzie miała 22 listopada 2022 roku. Co więc możemy o niej powiedzieć?

Oczywiście klimat jak w jedynce, bo nie mogło być inaczej. Świat inny bo dziejacy się ponad światem Hyrule. W pierwszym kroku tworzymy swoją postać która bedzie posiadać nowe zdolności jak np. przenikanie przez ściany. W trakcie gry sam gracz zdobywa różnorodne umiejętności, rozwija się, stara się, posiąść jak najwięcej przedmiotów, w tym magiczne zwoje, broń, czy elementy uzbrojenia. W kolejnym kroku rozpoczynamy już tę prawdziwą przygodę, a więc walkę. Walczymy z Tytanami w obronie ludzkości. Musimy wykonywać określone zadania, musimy walczyć z przeciwnikami, uczyć się, jak sobie radzić w kolejnych zagrażających sytuacjach. Rewelacyjna gra na konsole SWITCH The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, w której to inni gracze mogą nam pomóc, razem z nami pokonując przeciwników lub też sami mogą wzywać nas na pojedynek, walcząc tym samym o zdobyty dobytek.

Zbliżajace sie premiery gier to:

God of War – 14 stycznia 2022
Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction - 20 stycznia 2022
Dying Light 2: Stay Human - 4 luty 2022
Star Wars: The Old Republic - Legacy of the Sith – 15 luty 2022
Total War: Warhammer III - 17 luty 2022
Horizon: Forbidden West - 18 luty 2022
Destiny 2: Witch Queen - 22 luty 2022
Elden Ring – 25 luty 2022
Grid Legends - 25 luty 2022
Gran Turismo 7 - 4 marca 2022
Assassin's Creed: Valhalla - Dawn of Ragnarok 10 marca 2022
Baldur's Gate: Dark Alliance 03.2022
Cyberpunk 2077 wersja na PS5, XSX 03.2022

Życzymy dorej zabawy.

Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli, kosmicznych wycen akcji i nowego porządku światowego z wszechobecnym bitem, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem problematykę kryptowalut, blockchaina, analizy finansowe i gospodarcze, porady prawne dla konsumentów i przedsiębiorców.

Komentarze

+1

Tenlon — Action

Flash wiecznie żywy? Zobaczymy czy w końcu zrobią jakiś darmowy symulator w 100% działający z AS 3.0... :-*
+1

Sisi — Flash

Lubię stare gry Flash, nic im nie brakowało. Teraz na telefonie to tylko reklamy i mała widoczność.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Serwis finansowy kbkinfo.com jest portalem doradczym i informacyjnym wyjaśniającym zagadnienia związane z kryptowalutami, cyfrowym pieniądzem, łańcuchem bloków i nowoczesnym przetwarzaniem informacji.

Opisujemy także prawa i obowiązki konsumenta. Odpowiadamy na pytania jak uwolnić się z długów, jak upominać się o swoje prawa będąc stroną poszkodowaną w umowie sprzedaży towaru czy usługi.

 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania i zapewnić użytkownikom określone usługi i funkcje. Dane użytkownika – w tym Twoje dane osobowe do personalizacji reklam – oraz pliki cookie są wykorzystywane zarówno do reklam spersonalizowanych, jak i niespersonalizowanych. Kliknij tutaj po więcej informacji.
Dalsze informacje Zaakceptowałem